Satış & Teminat Sözleşmesi

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI 

SATICI: DURMUŞLAR OTOMOTİV İNŞAAT VE TİCARET LTD. ŞTİ.

ADRESİ: VEYSEL KARANİ MH. OSMANGAZİ CD. NO.203 DURLAS PLAZA SANCAKTEPE/İSTANBUL

TEL.: 444 92 51

E-POSTA: BİLGİ@YERLİLASTİK.COM

ALICI: MÜŞTERİ

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İŞ BU SÖZLEŞMENİN KONUSU, ALICININ SATICIYA AİT YERLİLASTİK.COM WEB SİTESİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞ VERDİĞİ, SÖZLEŞMEDE BAHSİ GEÇEN NİTELİKLERİ HAİZ VE YİNE SÖZLEŞMEDE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN MAL/HİZMETİN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA ESAS VE USULLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN SAPTANMASIDIR. ALICI, SATIŞA KONU MAL/HİZMETLERİN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI, ÖDEME ŞEKLİ, TESLİMAT KOŞULLARI VS. SATIŞA KONU MAL/HİZMET İLE İLGİLİ TÜM ÖN BİLGİLER VE “CAYMA” HAKKI KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU, BU ÖN BİLGİLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETTİĞİNİ VE SONRASINDA MAL/HİZMETİ SİPARİŞ VERDİĞİNİ İS BU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNCE KABUL VE BEYAN EDER. YERLİLASTİK.COM SİTESİNDE ÖDEME SAYFASINDA YER ALAN ÖN BİLGİLENDİRME VE FATURA İŞ BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇALARIDIR.

MADDE 3 – MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

MAL/HİZMET,SATICI’NIN  BİLDİRECEĞİ ADRESTE MÜŞTERİ’YE TESLİM EDİLECEKTİR.

MADDE 4 – TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

TESLİMAT MASRAFLARI ALICIYA AİTTİR. SATICI, WEB SİTESİNDE, İLAN ETTİĞİ RAKAMIN ÜZERİNDE ALIŞVERİŞ YAPANLARIN TESLİMAT ÜCRETİNİN KENDİSİNCE KARŞILANACAĞINI YADA KAMPANYA DAHİLİNDE ÜCRETSİZ TESLİMAT YAPACAĞINI BEYAN ETMİŞSE, TESLİMAT MASRAFI SATICIYA AİTTİR. TESLİMAT; STOKUN MÜSAİT OLMASI VE MAL BEDELİNİN SATICININ HESABINA GEÇMESİNDEN SONRA EN KISA SÜREDE YAPILIR. SATICI, MAL/HİZMETİN SİPARİŞİNDEN İTİBAREN 30 (OTUZ) GÜN İÇİNDE TESLİM EDER VE BU SÜRE İÇİNDE YAZILI BİLDİRİMLE EK 10 (ON) GÜNLÜK SÜRE UZATIM HAKKINI SAKLI TUTAR. HERHANGİ BİR NEDENLE MAL/HİZMET BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI MAL/HİZMETİN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

MADDE 5- LASTİK SATIŞINA İLİŞKİN ÖZEL HÜKÜMLER :

5.1- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE ÜRÜNÜ SATIŞA ÇIKARMIŞ SATICI’NIN BİLDİRECEĞİ ADRESTE ALICI’YA TESLİM EDİLİR.

5.2- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, SATICI’NIN BİLDİRECEĞİ TESLİMAT NOKTASINDA ALICI’NIN ARACINA MONTE EDİLEBİLİR.

5.3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN, MONTAJ YAPILACAK ARACA UYUMSUZLUĞUNDAN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ

5.4- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN İLE İLGİLİ, YUKARIDA BELİRTİLEN HİZMETLER DIŞINDA OLUŞACAK EKSTRA SERVİS KALEMLERİNDEN VE TESLİMAT NOKTASINDA OLUŞABİLECEK MASRAF VE OLASI ZARARLARDAN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.

5.5- LASTİK SİPARİŞİ İÇİN GEREKEN ÖDEME YAPILDIKTAN SONRA MÜŞTERİ SİPARİŞİNİ İPTAL EDEBİLİR. EĞER MÜŞTERİ SERVİS NOKTASI KENDİSİNE BİLDİRİLMEDEN ÖNCE SİPARİŞİNİ İPTAL EDERSE ÖDEDİĞİ ÜCRET HİÇBİR KESİNTİ YAPILMADAN İADE EDİLİR. EĞER MÜŞTERİ, SİPARİŞİNİ SERVİS NOKTASI KENDİSİNE BİLDİRİLDİKTEN SONRA İPTAL EDERSE TOPLAMI 8 TL’DEN AZ OLMAMAK KAYDIYLA SİPARİŞ SIRASINDA MÜŞTERİNİN ÖDEDİĞİ TOPLAM TUTARIN %3’Ü BİLGİ MALİYETİ OLARAK KESİNTİLENEREK ÖDEME YAPILABİLİR.

5.6- LASTİK OTELİ HİZMETİNDE 3MM VE ALTINDA LASTİKLER DEPOLANMAMAKTADIR.

MADDE 6 – ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

ALICI, SÖZLEŞME KONUSU MAL/HİZMETİ TESLİM ALMADAN ÖNCE MUAYENE EDECEK; EZİK, KIRIK, AMBALAJI YIRTILMIŞ VB. HASARLI VE AYIPLI MAL/HİZMETİ TESLİM ALMAYACAKTIR. TESLİM ALINAN MAL/HİZMETİN HASARSIZ VE SAĞLAM OLDUĞU KABUL EDİLECEKTİR. TESLİMDEN SONRA MAL/HİZMETİN ÖZENLE KORUNMASI BORCU, ALICIYA AİTTİR. CAYMA HAKKI KULLANILACAKSA MAL/HİZMET KULLANILMAMALIDIR. FATURA İADE EDİLMELİDİR. MAL/HİZMETİN TESLİMİNDEN SONRA ALICIYA AİT KREDİ KARTININ ALICININ KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUNUN MAL/HİZMET BEDELİNİ SATICIYA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA MAL/HİZMETİ 3 (ÜÇ) GÜN İÇİNDE SATICIYA GÖNDERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE TESLİMAT GİDERLERİ ALICIYA AİTTİR.

MADDE 7 – SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

SATICI, SÖZLEŞME KONUSU MAL/HİZMETİN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE VARSA GARANTİ BELGELERİ VE KULLANIM KILAVUZLARI İLE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR. SÖZLEŞME KONUSU MAL/HİZMET, ALICIDAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ. SATICI, CAYMA BEYANININ KENDİSİNE ULAŞMASINDAN SONRA 10 (ON) GÜN İÇİNDE MAL/HİZMET BEDELİNİ, VARSA KIYMETLİ EVRAKI İADE EDER. MAL/HİZMETİ 20 (YİRMİ) GÜN İÇİNDE İADE ALIR. HAKLI GEREKÇELERLE SATICI, SÖZLEŞMEDEKİ İFA SÜRESİ DOLMADAN ALICIYA EŞİT KALİTE VE FİYATTA MAL/HİZMET TEDARİK EDEBİLİR. SATICI MAL/HİZMETİN İFASININ İMKÂNSIZLAŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORSA, SÖZLEŞMENİN İFA SÜRESİ DOLMADAN ALICIYA BİLDİRİR. ÖDENEN BEDEL VE VARSA BELGELER 10 (ON) GÜN İÇİNDE İADE EDİLİR. GARANTİ BELGESİ İLE SATILAN MAL/HİZMETLERDEN OLAN VEYA OLMAYAN MAL/HİZMETLERDEN ARIZALI VEYA BOZUK OLAN MAL/HİZMETLER, GARANTİ ŞARTLARI İÇİNDE GEREKLİ ONARIMIN YAPILMASI İÇİN SATICIYA GÖNDERİLEBİLİR, BU TAKDİRDE TESLİMAT GİDERLERİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.

MADDE 8 – SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

MAL/HİZMETİN CİNSİ VE TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ VE TÜM VERGİLER DÂHİL SATIŞ BEDELİ YERLİLASTİK.COM ADLI WEB SİTESİNDEKİ MAL/HİZMET TANITIM SAYFASINDA YER ALAN BİLGİLERDE VE İŞ BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇASI SAYILAN FATURADA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR.

MADDE 9 – MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI:

MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI SİPARİŞ SONU E-POSTA ATILAN ÖRNEK FATURA VE ÜRÜN İLE BİRLİKTE MÜŞTERİYE GÖNDERİLEN FATURA İÇERİĞİNDE MEVCUTTUR.

MADDE 10 – VADELİ FİYAT:

MAL/HİZMETİN SATIŞ FİYATINA YAPILAN VADEYE GÖRE FİYATI SİPARİŞ SONU E-POSTA ATILAN ÖRNEK FATURA VE ÜRÜN İLE BİRLİKTE MÜŞTERİYE GÖNDERİLEN FATURA İÇERİĞİNDE MEVCUTTUR.

MADDE 11 – PEŞİNAT TUTARI:

MAL/HİZMETİN PEŞİNAT TUTARI SİPARİŞ SONU E-POSTA ATILAN ÖRNEK FATURA VE ÜRÜN İLE BİRLİKTE MÜŞTERİYE GÖNDERİLEN FATURA İÇERİĞİNDE MEVCUTTUR.

MADDE 12 – ÖDEME PLANI:

ALICININ, KREDİ KARTI İLE VE TAKSİTLE ALIŞVERİŞ YAPMASI DURUMUNDA SİTEDEN SEÇMİŞ OLDUĞU TAKSİT BİÇİMİ GEÇERLİDİR. TAKSİTLENDİRME İŞLEMLERİNDE, ALICI İLE KART SAHİBİ BANKA ARASINDA İMZALAMIŞ BULUNAN SÖZLEŞMENİN İLGİLİ HÜKÜMLERİ GEÇERLİDİR. KREDİ KARTI ÖDEME TARİHİ BANKA İLE ALICI ARASINDAKİ SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNCE BELİRLENİR. ALICI, AYRICA BANKANIN GÖNDERDİĞİ HESAP ÖZETİNDEN TAKSİT SAYISINI VE ÖDEMELERİNİ TAKİP EDEBİLİR.

MADDE 13 – CAYMA HAKKI:

SATICI,ALICININ  HİÇBİR HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK ÜSTLENMEKSİZİN VE HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN TESLİM ALDIĞI VEYA SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN YEDİ GÜN İÇERİSİNDE MALI VEYA HİZMETİ REDDEDEREK  SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKININ VAR OLDUĞUNU VE CAYMA BİLDİRİMİNİN SATICI/SAĞLAYICIYA ULAŞMASI TARİHİNDEN İTİBAREN MALI GERİ ALMAYI TAAHHÜT EDER.

 

CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN AYNI SÜRE İÇİNDE SATICININ MÜŞTERİ HİZMETLERİNE E-POSTA VEYA TELEFON İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE MAL/HİZMETİN  SÖZLEŞME  HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE VE İŞ BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇASI OLAN VE YERLİLASTİK.COM WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞ OLAN ÖNBİLGİLER GEREĞİNCE, KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. BU HAKKIN KULLANILMASI HALİNDE, 3. KİŞİYE VEYA ALICIYA TESLİM EDİLEN MAL/HİZMETE İLİŞKİN FATURA ASLININ İADESİ ZORUNLUDUR. CAYMA HAKKINA İLİŞKİN İHBARIN ULAŞMASINI TAKİP EDEN 7 GÜN İÇİNDE MAL/HİZMET BEDELİ ALICIYA İADE EDİLİR VE 20 (YİRMİ) GÜNLÜK SÜRE İÇİNDE MAL/HİZMET İADE ALINIR. FATURA ASLI GÖNDERİLMEZSE ALICIYA KDV VE VARSA DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLEMEZ. CAYMA HAKKI NEDENİ İLE İADE EDİLEN MAL/HİZMETİN TESLİMAT BEDELİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

MADDE 14 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER:

NİTELİĞİ İTİBARIYLA İADE EDİLEMEYECEK MAL/HİZMETLER, HIZLA BOZULAN VE SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN MAL/HİZMETLER, TEK KULLANIMLIK MAL/HİZMETLER, HİJYENİK MAL/HİZMETLER, KOPYALANABİLİR HER TÜRLÜ YAZILIM VE PROGRAMLARDIR. AYRICA, HER TÜRLÜ YAZILIM VE PROGRAMLARINDA, ÇEŞİTLİ MEDYALARIN (DVD,CD V.B), BİLGİSAYAR VE KIRTASİYE SARF MALZEMELERİNDE (TONER, KARTUŞ, ŞERİT V.B) İLE KOZMETİK MALZEMELERİNDE CAYMA HAKKININ KULLANILABİLMESİ İÇİN MAL/HİZMETİN AMBALAJININ AÇILMAMIŞ, BOZULMAMIŞ VE KULLANILMAMIŞ OLMALARI ŞARTI BULUNMAKTADIR.

MADDE 15 – TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

ALICI, KREDİ KARTI İLE YAPMIŞ OLDUĞU İŞLEMLERİNDE TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE KART SAHİBİ BANKANIN KENDİSİ İLE YAPMIŞ OLDUĞU KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVESİNDE FAİZ ÖDEYECEK VE BANKAYA KARŞI SORUMLU OLACAKTIR. BU DURUMDA İLGİLİ BANKA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR; DOĞACAK MASRAFLARI VE VEKALET ÜCRETİNİ ALICIDAN TALEP EDEBİLİR VE HER KOŞULDA ALICININ BORCUNDAN DOLAYI TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE, ALICI, BORCUN GECİKMELİ İFASINDAN DOLAYI SATICININ OLUŞAN ZARAR VE ZİYANINI ÖDEMEYİ KABUL EDER.

MADDE 16 – YETKİLİ MAHKEME:

İŞ BU SÖZLEŞMEDEN KAYNAKLANABİLECEK İHTİLAFLARDA, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ, BELİRTİLEN DEĞER ÜSTÜNE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ; BULUNAMAYAN YERLERDE ASLİYE HUKUK MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.